اینجا تله کابین رامسر است !

گوشه ای از بهشت زمینی که آغازش مسیری سبز و رویایی از ساحل نقره ای خزر و امتدادش آفتاب طلایی رنگ و داغ تابیده از بین شاخ و برگهای جنگل پهن برگ. روی قله های مرتفع کوهستان البرز است. بی اغراق اینجا از زیباترین خطوط انتقالی کابلی گردشگری در تمام دنیاست. این ساحل ارام و زیبا فاصله خیلی کمی تا قله ی ۸۰۰ متری ایل میلی و در هر چهار جهت جغرافیایی چشم اندازی بی نظیربرای نشان دادن دارد. تنها کافیست ۳۶۰ درجه به سمت شرق بچرخید تا شهر زیبای رامسر و در جهت غرب چابکسر را در معرض دید داشته باشید.با نگاه کردن به شمال. نمای زیبای دریای بی انتهای خزر را میبینیم و منطقه ی جنوبی نقش زیبای قله های بیرون اومده از جنگل های بکر و روح نواز شمالی را به نمایش می گذارد…

مسیرهای دسترسی

موقعیت جغرافیایی

حرکت کابین ها شروع می شود !

قرار است مسیر ۲ کیلومتری تله کابین را از بالای ۱۶ دکل که با کمک کابل ۴ کیلومتری فولادی یکپارچه بافته شده. با سرعت ۳ متر بر ثانیه طی کنیم و مدت ۱۲ دقیقه لحظه های هیجان انگیز و بی نظیری را تجربه کنیم.

از ساختمان ساحلی حرکت می کنیم و تازه داستان مهیج شروع می شود. کافیست به پایین نگاه کنیم تا منظره های زیبایی از جاده ساحلی ، شهر بازی شلوغ و پر سرو صدای سرزمین رویاها. پیست اتومبیل کارتینگ با شورو هیجان راننده ها. مزرعه های یکدست و سبز چای وباغ های پرتقال را زیر پا حس کنیم.

 اکنون به جایی میرسیم که برای بالا رفتن از کوهپایه با شیب زیاد کابین ها اوج می گیرن و از لا به لای جنگل ها نمای بالای رامسر و چابکسر دیده می شود. در فصل های گرم با تغییر دمای هوای این منطقه پناه بردن از گرمای کسل کننده ی تابستان به نسیم های خنک کوهستان دلچسب و لذت بخش است.

 

از هتل بام بیشتر بدانید …

به انتهای مسیر می رسیم و باز هم نمای زیبای دیگری از بالای ایستگاه تله کابین آن هم از بین توده های کوچک ابر جلب توجه می کند. و اما هنوز زیبایی های اینجا ادامه دارد…..

انتهای مسیر ، شروع بخش بزرگی از جذابیت های مجتمع شهر سبز در قله ی ایل میلی ست.

 بالای این قله برای هر سلیقه ای زمینه تفریح فراهم است!

اگه دنبال ماجرا جویی و هیجان باشید بهترین گزینه سافاری جنگل است. می توانید با پوشیدن لباس های مخصوص و ایمن در حالی که لابه لای درختان معلق هستید مسیری ۴۵۰ متری را با سرعتی شگفت انگیز تجربه کنید و قسمت جذاب اینجاست که برای گذشتن از هر زیپ لاین و رسیدن به خط بعدی از روی پل های چوبی معلق می گذرید و بین مسیر جاذبه هایی مانند پارک جنگلی هزار پله ، غارهای عمیق و پر رمزو راز ایل میلی ، خرابه های قلعه تاریخی نظامی و بام رامسر را پشت سر بگذارید.

 

پارک و قله ی ایل میلی

در بخش بعدی مجتمع بزرگ هتل بام رامسر را با محیطی آرام و خانوادگی برای اسکان داریم که دهکده کلبه های جنگلی و سوئیت های اختصاصی آماده پذیرایی هستند.

اینجا هم امکانات فوق العاده ای مثل رستوران مجلل و بین المللی ایل میلی ،کافی شاپ ایل میلی و باراکا در دسترس گردشگرها وجود دارد.

و اما مسیر برگشت به پایین هم با چشم انداز بی نظیری مثل تماشای منظره ساحلی از فراز ابرها ، خودش فرصتی با ارزش برای کامل کردن این حس و حال وصف نشدنی ست …

بی شک ، تجربه ی تله کابین رامسر یک تجربه ی بی نظیر برای همه ی سلیقه ها ست و زیبایی های این بهشت غیر قابل انکار است….

 

زیپ لاین چیست ؟

از مجتمع شهر سبز ویدئوهای بیشتر ببینید

ایمنی و استاندارد خط تله کابین

ایمنی و استاندارد پیمانکار اتریشی

ایمنی و استاندارد شرکت دوپل مایر ( پیمانکار اتریشی )

 

تجهیزات تله کابین رامسر و طراحی و ساخت آن بر عهده معتبرترین شرکت ساخت تله کابین دنیا یعنی دوپل مایر اتریش بوده است. این شرکت در بیش از ۹۰ کشور دنیا تله کابین هایی ایمن و مدرن تاسیس نموده و به عنوان پیشرو در مهندسی و ساخت تله کابین کارنامه ای درخشان دارد.

ازمهندسی فنی تله کابین بیشتر بدانید!

معیارهای مورد تاکید این شرکت از هر استانداردی در دنیا سخت گیرانه تر و دقیق تر است. بدون شک با تاکید مدیریت مجموعه شهر سبز بر ایمنی تجهیزات. دوپل مایر تنها انتخاب برای ساخت و تضمین ایمنی تجهیزات تله کابین رامسر بوده است. این خط از ۱۶ دکل و چهار کیلومتر کابل فولادی یک پارچه تشکیل شده است که ۵۴ کابین روی آن با سرعت ۳ متر بر ثانیه مسیر ۲ کیلومتری را در ۱۲ دقیقه طی می کند. ارتفاع طی شده در این مسیر در حدود ۷۰۰ متر است و دسترسی به قله زیبای ایل میلی را با چشم انداز فوق العاده فراهم می کند.

این خط روزانه و به طور دوره ای مورد بازدید پرسنل و مهندسین ایمنی قراردارد و تا کنون دچار هیچگونه حادثه و یا توقف نشده است. پس با خاطر آسوده از آن لذت ببرید.