باشگاه پینت بال آرتمیس

شطرنج زنده یا پینت بال بازی استراتژیک و مهیجی است که به صورت گروهی و نبرد توسط سلاح های جنگی انجام می شود، با این تفاوت که به جای گلوله های خطرناک از توپ های ژله ای پر شده از نوعی رنگ بی خطر استفاده می شود. از جذابیت های اعظم این بازی به کارگیری استراتژی های بسیار متنوعی ست که تا کنون بیش از ۱۰۰ استراتژی و سناریوی مختلف برای آن تعریف شده است و مراحل بازی توسط آن شکل می گیرد.این استراتژی ها با توجه به سطح بازیکنان به کار گرفته می شود که معروف ترین آنها سناریوی فتح پرچم و نبرد تا آخرین نفر است که طرفداران زیادی در بین بازیکنان دارد. این بازی از بدو ورود به دنیای بازی های فیزیکی و استراتژیک مورد توجه و استقبال جوانان زیادی قرار گرفته که آن را تبدیل به یک ورزش مفرح در بین علاقمندانش کرده.

باشگاه پینت بال آرتمیس در مجتمع شهر سبز برای ایجاد لحظات خوش بازیکنان و گردشگران کلیه تجهیزات استاندارد این ورزش شیرین را مهیا کرده و در اختیار آنها قرار داده تا با سپری کردن لحظات زیبا خاطرات خوشی به جای بماند.

با پینت بال بیشتر آشنا شوید

Artemis Club

همه چیز درباره ی پینت بال :

اولین باردر اوایل سال ۱۹۷۰ ماشین هایی در وزارت کشاورزی آمریکا وجود داشت که پشت آنها پمپی متصل بود تا به وسیله آن رنگ را به مسافت های دور پرتاب می کردند و درخت هایی که باید قطع یا هرس می شد را علامت گذاری می کردند.

ایده ی ساخت بازی پینت بال از همان زمان آغاز شد و دنیای جدیدی از بازی های مهیج در زمینه تیر اندازی آن هم به صورت واقعی و فیزیکی آغاز شد.تا اوایل دهه ی ۱۹۸۰ طول کشید تا نشانه روها (تفنگ های قابل حمل) و تکنولوژی ساخت آنها تکمیل و به نسخه های به روز تر تبدیل شوند. البته در آن زمان تفنگ ها از نوع شات گان و پینت بال ها (گلوله ها) از رنگ های معمولی بودند و این امر روند بازی را به نوعی سخت می کرد.

اولین بازی رسمی پینت بال در سال ۱۹۸۱ با ۱۲ بازیکن مسلح با تفنگ های بادی با هدف تسخیر پرچم در آمریکای شمالی شروع شد و به شکل بازی جنجالی که امروزه انجام می شود پایه گذاری شد. با استقبال بی نظیر از این ورزش پرطرفدار و مهیج در حدود ۱۵ سال است که پینت بال به صورت رسمی بازی می شود و در ۵ سال اخیر به کمیته بین المللی معرفی شده است تا بتواند به بازی های جهانی المپیک به عنوان ورزشی جدید و هیجان انگیز برای علاقمندان وارد شود.

نکته جالب توجه و خبر خوش این است که هم اکنون فرم جدید پینت بال در کمیته بین المللی المپیک در حال بررسی می باشد.

از نقاط قوت این ورزش گروهی بودن آن است و شما می توانید در کنار جمعی از دوستان و اعضای خانواده که دوستشان دارید بازی کنید و همچنین در کنار انجام تحرکات ورزشی نوعی بازی با استراتژی های منتخب و بسیار جذاب محسوب می شود که مورد علاقه ی جوانان است و هرگز خسته و کسل کننده نخواهد بود.

پینت بال ایمن و بی‌خطر

تا هنگامی که موارد ایمنی بازی پینت‌بال رعایت شود این بازی بسیار ایمن است. کلاه ایمنی (یا ماسک برای محافظت از صورت و چشم‌ها)، پوشش گردنی و جلیقه ضخیم نقاط حساس بدن را در مقابل برخورد گلوله‌ها محافظت می‌کند. هر بازیکن علاوه‌بر اینکه موظف است از لباس فرم نسبتا ضخیم و دستکش استفاده کند، می‌تواند از باشگاهی که در آن بازی می‌کند تقاضای زانوبند و آرنج‌بند نیز کند.

مادامی‌که بازیکن در زمین بازی و محیط مجاز تیراندازی حضور دارد باید از لباس‌ها و پوشش‌های مخصوص استفاده کند. نتایج شرکت‌های بیمه‌ای نشان می‌دهد پینت‌بال از گلف، تنیس، شنا و بسیاری از ورزش‌های مرسوم دیگر دنیا بی‌خطرتر است. همچنین داوران در زمین بازی، مسوولان ایمنی و قوانین بازی هستند. هرگونه برخورد فیزیکی در طول بازی ممنوع است و بازیکن خاطی از بازی اخراج می‌شود و حتی امکان اخراج و محرومیت کلی از بازی را نیز در پی دارد.

چیدمان موانع و سنگرها برای پناه گرفتن پشت‌ آنها در زمین بازی می‌تواند به نسبت نوع سناریو متفاوت باشد. زمین می‌تواند شامل بسیاری از موانع طبیعی یا مصنوعی باشد که می‌توان آنها را به صورت یک محیط خاص جنگلی یا شهری درآورد یا حتی می‌تواند شامل محتوایی تاریخی باشد. میدان‌های کوچک‌تر مانند زمین‌های مسابقات می‌تواند شامل موانع و سنگرهایی به صورت باد کردنی باشند.

در حال حاضر این ورزش در بسیاری از کشور‌های جهان برای ورزیده کردن رسته‌های پیاده نیروهای نظامی و انتظامی به کار گرفته می‌شود و نیروهای مخصوص و یگان‌های ویژه نیروی انتظامی از آن در جهت تقویت پرسنل و تصحیح اشکالات موجود در طرح‌های عملیاتی مانند رهایی گروگان و مقابله با جنایتکاران استفاده می‌کنند. این کار موجب می‌شود پرسنل مربوطه همانند یک عملیات واقعی در معرض ترشح هورمون آدرنالین و استرس‌های ناشی از عملیات فشرده قرار گرفته و با کنترل اعصاب و تقویت قوای تصمیم‌گیری روش‌های موثرتری را در عملیات واقعی به کار گیرند

تجهیزات پینت بال :

نشانه زن (اسلحه)

• گلوله ژلاتینی

• کلاه و لباس مخصوص

• ماسک یا عینک ایمنی

• لباس استتار

• محافظ بدن

• دستکش مخصوص و …

انواع سناریو های بازی :

۱- سناریوی حذفی ۲ – از بین بردن فرمانده ۳- تسخیر پرچم ۴ – سرعتی ۵- دفاع از دژ ۶- تسلیم ۷ – بیست گلوله ۸- حمله به یگان جلودار ۹- مبارزه تن به تن (دوئل) ۱۰- ویرانگر ۱۱- شکارآهو ۱۲- تجسس ۱۳- جنگ کلاسیک ۱۴- اسرای جنگی ۱۵- جبران شکست اولیه ۱۶ – آتش بار ۱۷- تجدید قوا ۱۸ – غنائم جنگی ۱۹- رهایی گروگان ۲۰- خیانت ۲۱- بر چسب زدن ۲۲ – بازی غایب شدنک ۲۳ – حمل مجروحین ۲۴- تک تیر انداز

هیجان انگیز ترین ها

۰
کارتینگ
۰
سقوط آزاد
۰
زیپ لاین
۰
جت اسکی

ویدیو های بیشتر از پینت بال

هیجان در شهربازی سرزمین رویاها

اینجا رویاهایتان را تجربه کنید!

سرزمین معروف به آدرنالین !

سقوط آزاد

برای شروع، سقوط آزاد گزینه مناسبی است. ارتفاع همیشه یکی از بهترین و مهیج ترین بخش تفریحات برای ما می باشد …

پاندول فضایی

اگر به حرکات کششی و دورانی معلق در هوا علاقه دارید این پاندول بزرگ بسیار مناسب است. نوبت به پاندول فضایی …

برج مبارز ( تاب زنجیری )

برج مبارز بدون اغراق بهترین منبع هیجان و انرژی در کل سرزمین رویایی ست که تبدیل به واقعیت شده! همه ی ما از دوران …