سافاری جنگل و قله ی ایل میلی

پرواز یا جنگل نوردی !

زیپ لاین شهر سبز

قطعا همیشه یکی از آرزوهای هر فردی پرواز بر فراز دره های عمیق و سرسبز میان جنگل های انبوه و بکر بوده است. اگر شما هم جزو این افراد هستید اکنون رویاهایتان به واقعیت تبدیل شده و فرصت تجربه ی کم نظیر و هیجان انگیز ترین تفریح جنگلی برایتان فراهم است!

جایی وسط جنگل در تیغه ی جنوبی کوه مرتفع ایل میلی داخل پارک جنگلی هزار پله و درست بالای خط تله کابین مجتمع شهر سبز رامسر زیپ لاین سافاری جنگل آماده ی ساختن مهیج ترین لحظات زندگی شماست به روشی که شاید همیشه دیدن آن فقط در شبکه های تلویزیون و ماهواره برایتان امکان پذیر بوده است.

سافاری جنگل

سافاری جنگلی رامسر با دو پل معلق چوبی بین خطوط زیپ لاین پرسرعت سفری منحصر به فرد و جذاب را بر فراز جنگل و دره های سرسبز و بکر برایتان تدارک دیده است.

عبور از اعماق جنگل و برداشتن قدم های لرزان روی پل های چوبی معلق در هوا بدون هیچ نشانی از زندگی مدرن شهری بهترین زمان برای تجربه ی بهترین نوع از ماجراجویی اکتشافی در دل جنگل است. علاوه بر هیجان مضاعف و لذت پرواز میان جنگل باید بدانید که تمامی این تجهیزات ایمن هستند و مهندسی دقیق آن ایمنی گردشگران را تضمین می کند .بدون نگرانی به تفریح و لذت بردن بپردازید.

زیپ لاین چیست ؟

زیپ لاین به غیر از جنبه ی تفریحی رشته ی ورزشی است که به روش خاص طراحی شده تا در عین تفریح به تقویت نیروی جسمی خود بپردازید.
برای حرکت در خطوط زیپ لاین باید با بستن یک طناب مقاوم در حالی که از آن آویزان هستید روی کابل فلزی یا تسمه ی اسلک لاین از ابتدا تا انتهای خط و قرار دادن ترولی مخصوص در مسیر روی کابل به طرف پائین سُر بخورید و با گذشتن از مسیرهای بسیار زیبا در دل طبیعت جنگل لذت سواری و پرواز فراموش نشدنی را به خاطر بسپارید.
نکته جذاب سافاری جنگل این است که حرکت در مسیر با نیروی جاذبه زمین صورت می گیرد و هرچه زاویه شیب بیشتر باشد سرعت حرکت به صورت خودکار و غیر قابل کنترل افزایش می یابد. علاوه بر همه ی این جذابیت ها برای رفتن از خط یک زیپ لاین به خط دیگر باید از دو پل چوبی معلق در هوا که ساکن و ثابت هم نیستند عبور کرد .
برداشتن هر قدم لرزان روی پل ها خود به تنهایی تجربه ی هیجان انگیزی است که هرگز جایی دیگر تکرار نمی شود.

تاریخچه سافاری :

سافاری یا عبور ترول ورزش جذابی ست که در فضاهای باز بدون وجود تله کابین یا هر وسیله شبیه به آن بین دو نقطه مرتفع توسط یک طناب یا سیم بُکسل به صورت معلق در هوا پیموده می شود و کنترلی روی سرعت وجود ندارد.
این ورزش مهیج و ماجراجویانه در دهه ۱۹۹۰ در باشگاه ورزشکاران مهیج و ماجراجو توسط دن عثمان مورد توجه قرار گرفت و سپس آن را در زمره ی ورزش های ماجراجویانه قرار دادند.
این ورزشکاران ماجراجو برای اولین بار با انجام حرکت جالبی با کمک ریسمانی فولادی و تجهیزات مخصوص ارتفاعی حدود ۲ کیلومتر را از بالای بزرگترین آبشار جهان یعنی آبشار نیاگارا طی کردند.
امروزه این رشته ورزشی تفریحی مهیج در کشورهای تایلند، سنگاپور، نیوزلند و بسیاری از نقاط تفریحی در سراسر دنیا تبدیل به رشته ای بسیار پرطرفدار شده که گردشگران زیادی برای لمس حس ناب پرواز در ارتفاع در دل طبیعت بکر و بی نظیر از امکانات آن استفاده می کنند.

از شهر سبز بیشتر ببینید

برنامه های اجرا شده در مرکز همایش را در این صفحه ببینید.