باشگاه ورزش های دریایی را بهتر بشناسید !

مجتمع عظیم شهر سبز علاوه بر برخورداری از جنگل و طبیعت بکر و امکانات و تفریحات مدرن و فوق العاده در مناطق کوهستانی دارای سایر تفریح گاه هایی از جمله ساحلی زیبا و دلنشین می باشد که منحصر به فرد ترین کلوپ ساحلی منطقه به شمار می رود. در مناطق ساحلی ورزش های آبی همیشه از جذاب ترین تفریحات محسوب می شود. امروزه با پیشرفت تکنولوژی و مهارت و خلاقیت توسعه دهندگان ورزش ها و تفریحات مهیج شاهد تنوع بسیاری از ترکیب این ورزش ها و تکنولوژی های روز در دنیای بازی ها و تفریحات هستیم. کلوپ دریایی رامسر با فراهم کردن فرصتی برای تجربه ی این ورزش های تابستانی و پرطرفدار به شکل بی خطر جزو بهترین تفریحگاه های ساحلی مناطق شمالی می باشد. در این کلوپ بزرگ ، تفریحاتی چون جت اسکی / پاراسیلینگ / اسکی روی آب / سواری قایق های تندرو / شاتل دریایی و … فراهم است و علاقمندان به دریا می توانند از تمامی این امکانات استفاده نمایند و پرواز بر فراز دریای بیکران را تجربه کنند.

آشنایی با جت اسکی

از اولین ها تا فعالیت رسمی این ورزش در ایران

جت اسکی چیست ؟

جت اسکی ها قایق های کوچک و مدرن دونفره ای هستند که از سرعت و قدرت موتور بالایی برخوردارند. امروزه جت اسکی که از تلفیق موتور سیکلت و قایق ساخته می شود و امکان تردد تنهایی روی آب را به سواران می دهد محبوبیت زیادی در بین مردم پیدا کرده است.

موتورسواری با سرعت واقعی روی پهنه وسیع دریا بدون وجود هیچ جاده و محدودیتی احساس جدیدی از آزادی همراه با آرامش دارد و هر کسی می تواند از این وسیله جذاب برای مصارف خانگی و حتی شرکت در مسابقات استفاده کند. این وسیله منحصر به فرد و پرسرعت علاوه برجثه کوچک دارای موتور بسیار نیرومند و وسیله ای پرتحرک است که امکان انجام حرکات آکروباتیک و حرفه ای را به سوارآن می دهد، در حالی که این حرکات با هیچ وسیله نقلیه دریایی دیگری ممکن نیست. از دیگر نقاط مثبت جت اسکی این است که روی دریا هیچ جاده و مانعی وجود ندارد و تنها اراده ی سوار است که مسیر و سرعت حرکت را انتخاب می کند یعنی می توانید به هر جهت و با هر سرعتی که دلتان می خواهد برانید و شور و هیجان سرعت واقعی را تجربه کنید.

لازم به ذکر است که کلوپ زیبای دریایی رامسر امکان راندن دو کلاس مختلف از جت اسکی های قدرتمند را برای علاقمندان تدارک دیده است تا افراد با سلیقه های متفاوت بتوانند از آن استفاده کنند.

در عین سادگی جت اسکی سواری ، نکته قابل توجه ایمنی کامل این وسیله جذاب است و سوار می تواند با اتصال یک بند ایمنی به یک کلید در صورت سقوط در آب باعث خاموش شدن جت اسکی شود تا به سرعت خود را به آن رسانده تا خطر دور شدن جت اسکی او را تهدید نکند یعنی در هر شرایط این وسیله در کنار شما می ماند و ترس تنها ماندن در دریای وسیع وجود ندارد. همچنین بدنه ی آیرودینامیک این وسیله بر خلاف قایق قابلیت شیرجه زدن در آب را دارد که به هیجان سواری می افزاید و خبر خوش این است که به خاطر قرار گرفتن موتور و سایر بخش های فنی آن در زیر لایه محافظ جت اسکی هرگز غرق نمی شود و با کمک جلیقه نجات حتی اگر کسی شنا بلد نباشد فقط درون دریا سقوط می کند که این قسمت هم هیجان خاص خودش را دارد.

تاریخچه جت اسکی :

رویای دریانوردی همواره توسط ملوانان و یا کشتیهای عظیم الجثه به تحقق می پیوست . گذشتن از این سد اولین بار توسط شخصی به نام Clayton Jacobsen اهل ایالت آریزونای امریکا که از طرفداران موتورهای کراس بود شکسته شد و به واقعیت پیوست .

وی توسط Bomnbardier در انگلستان در دهه ی ۱۹۶۰ کید خورد ، اما موقعیت چشمگیری نداشت و محدود به زمانی خاص شد ، سپس Clayton ساخت نمونه دوم خود را با شرکت امریکایی Kawasaki آغاز نمود. این شرکت اولین محصول خود را با نام تجاری JetSki در سال۱۹۷۳ وارد بازار نمود.

این نمونه اولین PWC به معنای Personal Waer Craft بود که نام تجاری جت اسکی را به خود اختصاص داد. حجم موتور این وسیله دریایی ۴۰۰ سی سی بود و شخص برای استفاده از آن مجبور ، به ایستادن بر روی آن بود. پس از آن در سال ۱۹۸۰ میلادی شرکت یاماها PWC ساخت خود را با نام تجاری Wave Runner وارد بازار نمود ، در همان دهه شرکت کانادایی Bomnbardier که از بنیانگذاران ناموفق این صنعت بود تمام تلاش خود را به کار بست تا از این گردونه جا نماند ، از این روی محصول خود را با نام تجاری Sea Doo ارائه نمود .

چهارمین کارخانه سازنده ی جت اسکی هوندا نام داشت ، که در سال ۲۰۰۲ اولین PWC شرکت خود را به Aqua Trax نام نهاد ، این صنعت به سرعت رقابتی گردید.

ورود جت اسکی به ایران:

از یک دهه قبل این ورزش تفریحی یکی از هیجان انگیز ترین و مفرح ترین شناورهای آبی می باشد که به نام جت اسکی معروف است . ورود این شناور از چند سال قبل به ایران آغاز شده است .

در بهمن ماه سال ۱۳۸۶ بنا به دستور آقای دیده مانی رئیس فدراسیون قایقرانی کمیته جت اسکی زیر نظر کمیته اسکی روی آب شکل گرفت و چون این ورزش فراگیر نبود و فقط جزیره کیش و سواحل شمالی ایران منطقه بابلسر تا رامسر را شامل می شد .

محدوده مسابقات در این دو منطقه بوده و اولین دوره مسابقات در تهران در دریاچه آزادی برگزار گردید. اما اکنون به خاطر طرفداران بی شماری که پیدا کرده است می توان آن را در هر ساحل و دریاچه ای دید. با توجه به اینکه رشته های ورزشی که فاقد فدراسیون بودند به عنوان کمیته زیر نظر فدراسیون که همسو با آنها بودند قرار گرفته بود و توجهی خاص به آنها نمی شد و بعضی از فدراسیون ها چندین کمیته ورزشی را پوشش می دادند بنابراین سال گذشته پایه فدراسیون انجمن های ورزشی گذاشته شد و کمیته ورزشی که زیر پوشش فدراسیون ها بودند به این فدراسیون منتقل شد و تحت یک انجمن ورزشی مستقل شروع به فعالیت نمودند . کمیته جت اسکی را در بر گرفت و در اواخر خرداد ماه سال ۱۳۹۰ جت اسکی جدا و مستقل ، تحت انجمن جت اسکی ایران شروع به فعالیت کرد .

Green city Fast boat

قایق های تندرو

هیجان و سرعت را توصیه می کنیم !

از قایق تندرو بیشتر بدانیم !

قایق سواری و دور شدن از ساحل یک لذت کلاسیک ساحلی ست که همواره مورد توجه و علاقه ی افراد زیادی در سنین متفاوت می باشد. سواری روی سطح دریا و پیش رفتن تا جایی که نادیده ها و ناشناخته ها کشف شوند همیشه آرامش بخش و دوست داشتنی بوده است.

کلوپ دریایی رامسر با در اختیار داشتن دو کلاس مختلف از قایق های تفریحی تند روی سبک و سنگین پاسخگوی سلایق متفاوت گردشگران گرامی است تا نهایت لذت را تجربه کنند. از تقاط مشترک سواری توسط قایق های تند رو روی آب با سواری اتومبیل و موتور سیکلت در خشکی تجربه ی سرعت است اما تفاوت های اساسی بسیاری با هم دارند.علاوه بر هیجان بیشتر قایق سواری نبودن ، محدودیت جاده بر روی دریا و آزادی در انتخاب مسیر که باعث می شود کنترل قایق تنها به اراده ی قایقران باشد و همین از جنبه های مثبت و مهیج قایق سواری به شمار می رود.

ماهیت آب در این است که در سرعت های بالا حالت نرمی خود را از دست می دهد و تبدیل به سطحی محکم و استوار می شودو این موضوع در کنار آزادی انتخاب مسیر هموار و وسیع خیلی لذت بخش است .تماس های پی در پی سطح قایق با آب موجب می شود تا این برخورد از طریق همه ی حواس پنج گانه درک شود و به شدت باعث افزایش آدرنالین خون در سرعت های بالا شود.وقتی قایق به امواج دریا برخورد میکند برای لحظاتی از آب بیرون می آید و دوباره با آب برخورد میکند و این شبیه شیرجه مستقیم با سرعتی هیجان انگیز است.

قایق سواری در یک روز زیبا خاطره ای تکرار نشدنی می سازد که تجربه آن را به علاقمندان هیجان و سرعت توصیه می کنیم.

شاتل دریایی و اسکی روی آب

اسکی روی آب

اسکی روی آب نوعی ورزش استقامتی و مهیج آبی است که لذت موج سواری را به گردشگران هدیه می کند.

ورزش اسکی نیازمند قدرت بدنی ویژه بالاتنه و پائین تنه است و همچنین فرد باید از قدرت تعادل ، توازن و استقامت عضلانی عالی برخوردار باشد تا بتواند در سرعت های بالا روی آب اسکی کند.

ورزشکار در حالی که اسکی مخصوصی به پا دارد با گرفتن دستگیره کابلی که به بدنه قایق موتوری متصل شده است با سرعتی حدود ۳۰ کیلومتر در ساعت روی سطح دریا کشیده می شود. شاید این سرعت روی خشکی چشمگیر به نظر نرسد اما با شرایطی که سوار روی آب دارد و همچنین با توجه به ماهیت به خصوص دریا در کنترل سرعت و حفظ تعادل سرعتی بسیار بالا محسوب می شود و هیجان سواری را چند برابر و این تفریح جذاب را جزو پرطرفدارترین ورزش ها و تفریحات دریایی کرده است.

شاتل دریایی

یکی از بهترین تفریحات در دنیای ورزش های آبی شاتل دریایی است. بی شک سوار شدن بر یک موشک فضایی و سواری بر امواج سرکش دریا لذت و هیجان فراوانی دارد.این وسیله سبک و تو خالی که بی شباهت به موشک فضایی نیست توسط یک طناب بلند و محکم به قایق متصل می شود. ماجراجویانی که علاقه به تجربه آن دارند بدون نیاز به هیچ گونه آموزش و تجربه ای باید با نشستن روی آن و گرفتن دسته ها تلاش کنند تا تعادل خود را در سرعت های بالا و تلاطم امواج حفظ نمایند .این ورزش بسیار جذاب در سراسر دنیا علاقمندان بیشماری دارد که هر سال با رسیدن شرایط مناسب هوا با اشتیاق برای تجربه ی آن به سوی ساحل می روند. سبک شاتل دریایی باعث به وجود آمدن جهش های عمودی بر روی آب می شود که احتمال سقوط در آب را حتمی می کند اما فقط زمان سقوط در آب نامشخص است که همین مسئله باعث ایجاد یک چالش واقعی برای ماجراجویی است زیرا سواری روی یک شاتل دریایی دست کمی از سواری بر پشت یک گاو وحشی ندارد که به همان میزان هیجان انگیز و غیر قابل کنترل است.

پرواز با پاراسلینگ

ورزش دریایی یا هوایی !

از پاراسیلینگ بیشتر بدانیم !

پاراسیلینگ یعنی پرواز آزاد بدون واسطه هواپیماها بر فراز دریای بیکران با سرعتی هیجان انگیز….

این پرواز می تواند شگفت انگیز و مهیج ترین پرواز در تمام طول زندگی هر فردی باشد.

لذتی که همراه با ترس و شعف است و همین باعث می شود ماجراجویان زیادی برای کشف این احساس تصمیم به امتحان آن بگیرند.این تجربه ی تکرار نشدنی توسط پاراسل یا پاراگلایدر به وقوع می پیوندد. پاراسیلینگ یا چتر سواری دریایی نوعی ورزش تلفیقی از ورزش های دریایی و هوایی است که لذت تفریح در ساحل و ارتفاع را کنار هم به ورزشکاران هدیه می کند و احساس یک پرنده ی آزاد دریایی را برایشان به ارمغان می آورد.

برای شروع فرد استفاده کننده باید با کمک پرسنل مجرب درون جلیقه نجات قرار گرفته و با تجهیزات لازم به چتر پاراسل متصل شود. اوج گرفتن با حرکت آرام قایق شروع می شود و با سرعت گیری و پیش روی قایق ارتفاع آن چند متری افزایش می یابد.هرچه سرعت بیشتر شود در حالی که قایق وسط دریا حرکت می کند ارتفاع پاراسل بیشتر و در نهایت به ارتفاعی حدود ۳۰۰ متر از سطح دریا می رسد که در عین دلهره و هیجان چشم انداز بی نظیری در آسمان از دریا و ساحل خودنمایی می کند. مدت زمان پرواز حدود ۱۰ دقیقه طول می کشد و پس از اتمام زمان قایق به نزدیکی ساحل باز می گردد و پرنده دریایی به آرامی در محدوده معینی فرود می آید. لذت پرواز با پاراسیلینگ را در کلوپ دریایی رامسر را از دست ندهید.

هیجان را تجربه کنید !