جشنواره نوروزی تله کابین رامسر قسمت پنجم

فاز دوم نوربرت راه اندازی شد
اکنون نوربرت افتخار دارد با وسعتی حدود ۳۰۰۰ متر مربع در ۳ طبقه با ارائه پوشاک مردانه ، زنانه ، بچه گانه و لوازم خانگی در خدمت خانه و خانواده ایرانی باشد .
فاز اول فروشگاه نوربرت در مجتمع رفاهی تفریحی شهر سبز رامسر ( تله کابین رامسر ) در روزهای آغازین سال ۹۶ در زیربنایی به وسعت ۱۲۰۰متر مربع افتتاح گردید و فاز دوم آن نیز در نوروز ۱۳۹۷ در۲ طبقه و زیزبنای بالغ بر ۱۸۰۰ متر مربع افتتاح و راه اندازی گردید.
خرسندیم که توانسته ایم در پاسخ استقبال شما ، توسعه را پیشه راهمان سازیم.
 پسندیدم

مجتمع رفاهی تفریحی شهرسبز رامسر به اطلاع می رساند علاوه بر ارائه پکیج های مختلف تخفیفی در قبال حضور تورهای گردشگری، استفاده از امکـانات مـشابه ارائه شده به اعضای محترم تور گردشگری را به صورت رایگان در اختیار لیدرهای تورهای گردشگری و رانندگان تورهای گردشگری قرار می دهد.

 پسندیدم
علما و مشاهیر مازندران

مشاهیر و علما

سرزمین مازندران از دیرباز مهد دانش،دین و خرد به شمار می رفته.علما،عرفا و شعرای ممتاز و بلند پایه ای در این قسمت از گیتی پا به عرصه حیات گذاشتند و هر یک در زمان خود مایه پیشرفت و افتخار بوده اند.در اینجا تنها به ذکر نام آنها اکتفامی کنیم.

محمد بن جریر طبری

(دانشمند-در سال ۲۲۴ ه.ق در آمل متولد شد-دارای کتابهای تفسیر قرآن و تاریخ ایران می باشد.)

محمد بن جریربن رستم جریر طبری

(فقیه-دارای کتابهای المسترشد در امامت، ایضاح و حدود النعل بالنعل)

علی بن سهل بن ربن طبری

(پزشک،-دارای کتابهای فردوس الحکمه، ارفاق الحیوه، تحفه الملوک، منافع الاطمعه، حفظالصعه، ترتیب الاغذیه و… پزشک مذبور در فلسفه و ادب و علوم طبیعی نیز مهارت داشت.)

علامه میر حیدر آملی

(علامه-دارای کتابهای جامع الاسرار و منبع الانوار و قصص الخصوص و …)

امیر علی مازندرانی

(شاعر- کتابی با نام دیوان دارد.)

ابو عبدالله طبری

(دانشمند-آثار او عبارتند از: احادیث، فضایل حضرت امیرالمومنین، کتاب الوصول الی معرفه الاصول و کتاب الکشف.)

عمادالدین طبری

(تالیفات او عبارتند از: شرح مسایل الذریعه، بشاره المصطفی الشیعه المرتضی، معارف الحقایق، نهج الفرقان و تحفه الابرار و…)

قاضی حجیم آملی

(عالم و شاعر)

سیدرکن الدین آملی

(عالم-تالیفاتی از جمله: زیج جامع سعیدی، کتاب اسطرلاب در پنجاه باب.)

طالب آملی

(شاعر- استاد در منطق و حکمت و عرفان و هیات و هندسه و بر دانشمندان هم عصر خود برتری داشت. دیوان خطی او در کتابخانه مجلس شورای اسلامی موجود است. این شاعر بلند آوازه ملک الشعرای دربار جهانگیر، امپراتور هندوستان بوده است.)

صوفی آملی

(شاعر-بیشتر دوران شاعری خود را در هند گذرانده و در همانجا در گذشت. او مردی وارسته و عارف مشرب بود. در اوان جوانی از زادگاهش به شیراز رفت.)

نیما یوشیج

(شاعر-پدر شعر نو ایران است و از آثار معروف او می توان به: خانواده سرباز، افسانه، ماخ اولا، مانلی، شعر من، شهر شب و شهر صبح اشاره کرد.)
از دیگر علما، دانشمندان و بزرگان این خطه می توان به:

مرزبان بن رستم، شیخ طبرسی، ابوالعباس قصاب آملی، قمری آملی، ستی النسا بیگم آملی، سعید العلما، عباس شایان، شریف العلما، شریف، محمد تقی آملی، رضوانی، احمد اخگر، قادی،قصاب، نوایی، داعی الاسلام (وندیداد را از اوستایی به فارسی ترجمه کرد)

 

رجبعلی لاریجانی، سید رضی لاریجانی، علامه شمس الدین آملی، سید ظهیر الدین مرعشی، مولانا اولیا الله آملی، ابن اسفندیار، افراسیاب چلاوی، ملا علی نوری، میرزا هاشم آملی (مرجع تقلید شیعیان جهان)، آیت الله تسخیری (دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب)، امیر پازواری، محمد تقی صاحب، دکتر پرویز ناتل خانلری، خرم کجوری، محمد بن علی بن شهر آشوب، ابو احسن علی بن سهل بن ربان طبری (زکریای رازی نزد وی طب را آموخت)، اسمعیل مهجوری، علی پیروزه، پروفسور مهدی نوری (جراح عمومی و ارولوژیست- مقیم آلمان) و … از علمای معاصر هم می توان به حضرت آیت الله حسن زاده آملی (استاد نجوم و ادیب) و حضرت آیت الله جوادی آملی (عالم معروف و از ادبا و افاضل و مفسر کبیر قرآن مجید) اشاره کرد.

 پسندیدم
سوغاتی های مازندران

سوغات  بومی مازندران

گلیم بافى، جاجیم بافى، ظروف سفالى، ظروف و مجسمه هاى چوبى و نمدبافى از مهمترین صنایع دستى استان مازندران محسوب می شود.که عمدتا در نواحى کوهستانى استان تولید و در سراسر منطقه عرضه میشوند.

در این میان محصولات چوبى و نمدبافى از شهرت بیشترى برخوردارند.برنج، مرکبات، مرباها و ترشیجات از مهمترین مواد غذایى هستند که بعنوان سوغات مازندران محسوب میشوند.

 پسندیدم
غذای بومی مازندران

غذاهای محلی مازندران

به عنوان نمونه از غذاهای محلی مازندران میتوان از غذاهای زیر نام برد:
آغوز مسما: خورشتی که از گردو، مرغ، ترشی انار درست می شود.
ته چین: برنج همراه با گوشت.
ترش ترشو: برنج را همراه با حبوبات، ترشی آلوچه، مانند آش درست می کنند.
دوپتی: دوغ را به حبوبات پخته شده و سیر داغ اضافه می کنند.
اسپناساک: اسفناج پخته همراه دانه انار، عدس، سیر داغ، رب گوجه و آب انار و نارنج.
آش کدو: برنج پخته، کدوی پخته و له شده که آب زرشک و شکر به آن اضافه شده است.
نازخاتون: بادمجان کبابی و له شده که به آن آبغوره، ریحان، جعفری و سیر کوبیده اضافه می شود.
اسپنا مرجی: شامل اسفناج پخته، عدس، سیر، و انار ترش است.
کهی انار: کدوی پخته همراه باقلا و عدس پخته شده با گردوی ساییده و دانه انار، که سیر داغ به آنها اضافه شده و مخلوط آن را همراه پلو می خورند.
قلیه: عدس، باقلا، اسفناج سرخ شده، گوشت، گردو ساییده شده را با هم مخلوط می کنند و دانه انار را در آخر اضافه می کنند موقع خوردن سیر داغ روی غذا می ریزند.
خورشت آلو: مرغ پخته همراه دانه انار، آلو سرخ شده و پیاز داغ.

انواع نان و شیرینی

آغوزنون: آرد گندم، شیر، تخم مرغ و شکر رابا هم مخلوط نموده سپس لای خمیر را گردو می گذارند.
پشت زیک: شکر یا قند را در یک قاشق آب حل کرده روی اجاق میگذارند بعد روغن و مقداری کنجد به آن اضافه کرده مایه را در سینی می ریزند و به اندازه دلخواه برش می دهند.
پیس گنده: این شیرینی شامل گردوی ساییده شکر قرمز و یا شیره خرمالو و آرد برنج سرخ شده و کنجد است.
رشته به رشته: برنج را خیسانده آرد می کنند و با آب خمیر می کنند. روی تشت کمی زرده تخم مرغ و کره می مالند و خمیر را روی تشت به شکل رشته می ریزند بعد سرخ می کنند روی رشته به رشته پودر قند و هل کوبیده می ریزند.

نون قندی،دله دکرده نون، آب دندون، نسری، کوناک و تون سرنون از دیگر شیرینی های مازندرانی است.

تهیه شکر قرمز به روش سنتی

در چند دهه گذشته به منظور تهیه شکر قرمز کشت گیاه نیشکر در مناطق جلگه ای استان مازندران رواج داشته است. برای گرفتن شیره نیشکر و تبدیل آن به شکر قرمز از وسیله ای چوبی به نام کلیا که به ابتکار اهالی محل تمامی از چوب ساخته شده استفاده می شود. به این منظور سرپناهی به ابعاد تقریبی ۵*۱۵ متر مربع با مصالح سنتی موجود در محل که بیشتر از نی و چوب بود برپا می شد و در وسط این سرپناه کلیا قرار می گرفت. این وسیله چوبی بانیروی محرکه حیواناتی مانند گاو یا اسب به دور محوری حرکت دورانی داشته و در حین چرخش قطعات کوچک ساقه نیشکر در محلی به نام کلیادار فشرده شده و شیره نیشکر بر اثر فشار وارد شده به ساقه نیشکر ، به وسیله لوله چوبی به نام سله به داخل ظرف چوبی به نام نوکا می ریخت و با جوشانیدن شیره نیشکر در دیگ های مخصوص پس از طی مراحلی شکر قرمز جهت مصارف غذایی تولید می شد.

انواع شربت: بهار نارنج، آلبالو، انار
انواع ترشی: بادمجان ترشی، سیر ترشی، هفت بیجار، ترشی یارمسی
انواع مربا: مربای به، مربای آلبالو، مربای سیب، مربای پرتقال، مربای انجیر، مربای هویچ، مربای بالهنگ.

 پسندیدم