ورزشهای موتوری یا موتو اسپرت

ورزشهای موتوری یا همان موتور‌اسپورت از جمله ورزشهای پرتحرک و هیجان انگیز است که همواره طرفداران بسیاری را در دنیا به خود جلب می کند ، این ورزشها تماما با استفاده از وسائل نقلیه خودرویی از جمله انواع اتومبیل ها ، موتورسیکلت ها ، هواپیما ها و سایر وسایل موتور دار انجام می پذیرد .

ورزشهای موتوری اصولاً بصورت گروهی و با ساختار مسابقات مختلف در پیست های مخصوص به خود و یا بصورت انفرادی برای سرگرمی انجام می پذیرد . در یک دسته بندی کلی ورزشهای موتوری را می توان به کارتینگ ، موتورهای چهار چرخ یا ATV ، آف رود ، اسکوتر ، موتو رود ، موپد و مینی بایک تقسیم نمود.

از برندهای معروف ورزشهای موتوری می توان به کمپانی های زیر اشاره نمود :

از کمپانی های ژاپنی به هوندا (Honda) ، سوزوکی (Suzuki)، یاماها (Yamaha) کاوازاکی(Kawasaki) که دارای شهرتی جهانی هستند و موتورسیکلت‌های شرکت ایتالیای دوکاتی (Ducati) با داشتن طرح بدنه زیبا و نیز کیفیت فنی مناسب مشهورند که در چند دسته اصلی تولید می‌شوند. دوکاتی در مسابقات قهرمانی موتوجی‌پی و سوپربایک، شرکت می‌کنند و بارها برنده جایزه اول شده ‌است ، شرکت کانادایی کن ام ( Can-Am ) در کالیفرنیای ایالات متحده امریکا است که تولید کننده انواع موتورهای چهار چرخ آن رود ، آف رود و چهار چرخهای ویژه کودکان ، بسیار مطرح است همچنین کمپانی امریکایی ترایمپف ( Triumph ) امروزه موتور سیکلت های خود را در قالب استاندارد Standard ،اسپرتSport ،تورینگTouring، کروزرCruiser طراحی و تولید می کند و در انتها کمپانی مگلی (Megelli) یک برند بریتانیایی است . این شرکت ۷۵% از ساخت و قالب گیری اجزای تمامی محصولات خود را با شرکت‌های تایوانی منعقد نموده ‌است که شامل موتور سیکلت Sport اسپرت ۱۲۵r می‌شود .

از این رو برای ایجاد هیجان و لذت بی وصف طرفداران اینگونه ورزشها ، بر آن شدیم تا با ایجاد پیستهای استاندارد و خودروهای آنها در جهت فراهم سازی برخی از این ورزشها ازجمله کارتینگ ، موتور چهار چرخ و اسکوتر در مجتمع شهر سبز رامسر برای شما علاقمندان فرصتی ایمن و مناسب را فراهم نمایم.

ورزشهای موتوری شهر سبز

روبو و اسکوتر

تعادل خود رو چگونه حفظ کنیم !

از روبو بیشتر بدانید !

روبو اولین بار در سال ۲۰۰۱ توسط Dean Kamen آمریکایی اختراع و در سال ۲۰۰۲ وارد بازار گردید. طراحی دستگاه طوری انجام شد  که همیشه به صورت عمودی می ایستد و امکان اینکه سقوط کند وجود ندارد، چراکه تعادل دستگاه همیشه با استفاده از ژیروسکوپ و سنسور ها حفظ می شود .

این دستگاه شامل چهار عنصر اصلی می باشد :  چرخ و موتور  |  سنسور  | تخته مدار

سیستم کنترل اجرایی : 

تخته کنترل کننده، وضعیت سنسورها را ۱۰۰ بار در ثانیه بررسی می کند .

برای حرکت کردن به جلو و عقب به وسیله روبو، تنها کافی است که راننده ی آن مقدار بسیار اندکی خود را به جلو یا عقب متمایل سازد. گردش به راست و چپ  نیز توسط متمایل کردن فرمان به راست و چپ صورت می گیرد.

حفظ تعادل روبو، حیرت آورترین نکته در خصوص این وسیله می باشد، به طورکلی در طول شبانه روز هرگاه که انسان تعادل خود را از دست داده و به جلو متمایل می شود، مغز متوجه بر هم خوردن تعادل شده و او را قادر می سازد تا با جلو گذاردن پای خود، مانع از زمین افتادن شوید. روبو هم به خوبی همین کار را انجام می دهد، با این تفاوت که به جای پا از چرخ، به جای عضلات از موتور و به جای مغز از مجموعه ای از میکروپروسسور ها (پردازنده های کوچک) استفاده می کند. همانند مغز انسان، روبو متوجه انحراف فرد به جلو شده و با تنظیم سرعت چرخ ها،کمک به حفظ تعادل  می کند. زمانی که وسیله به سمت جلو متمایل است، موتور هر دو چرخ را به سمت جلو و آن گاه که به سمت عقب متمایل است، موتور هر دو چرخ را به سمت عقب می چرخاند.

هیجان انگیز ترین ها

۰
کارتینگ
۰
سقوط آزاد
۰
زیپ لاین
۰
جت اسکی